Розробка системи ISO 17020

ISO / IEC 17020 Оцінка відповідності. Вимоги до роботи різних типів інспекційних органів - міжнародний стандарт, який покликаний уніфікувати підходи до виконання інспекцій і зміцнити довіру з боку замовників.

У стандарті ISO / IEC 17020 викладені основні вимоги до функціонування інспектуючих організацій, які включають: адміністративні вимоги; вимоги незалежності, неупередженості, чесності, конфіденційності; вимоги до організації і управління, системі якості, персоналу, обладнання, методам і процедурам інспектування, поводженню із зразками, контролю звітів та їх протоколювання, а також вимоги до управління субпідрядниками; обробці скарг і звернень; регулювання співробітництва з іншими інспектуючими органами.

Відповідно до стандарту ISO / IEC 17020 органи з інспектування діляться на типи (категорії):

  • A (орган інспекції третьої сторони);
  • B (внутрішній орган інспекції);
  • C (орган інспекції першої, другої стороною і / або включає обидва боки).

Консультанти Атестор на першому ж етапі впровадження ДСТУ ISO / IEC 17020 допоможуть майбутньому інспектує органу визначити категорію, що забезпечує йому незалежність і неупередженість.

На перших етапах розробки документацію системи управління для органу з інспектування, консультантами Атестор будуть надані рекомендації до формування сфери застосування стандарту.

Хто повинен впровадити управління згідно ISO / IEC 17020?

Впровадження ДСТУ ISO / IEC 17020 та акредитація в НААУ дозволяє підприємству стати міжнародно визнаним експертом у проведенні експертиз:

Товарів

Матеріалів

Продукції

Обладнання та установок

Підприємств

Процесів

Методик різних сфер

Послуг

Тренінг-семінари по ISO / IEC 17020

Впроваджуючи систему менеджменту згідно з вимогами стандарту ДСТУ ISO / IEC17020, Атестор проводить навчання, допомагаючи підвищити кваліфікацію персоналу органу інспектування. Програма інформаційно-практичних семінарів Атестор складена з урахуванням вимог НААУ і включає вивчення вимог стандарту ДСТУ ІSO / IEC17020, рекомендацій асоціації GAFTA (GPD), документів Національного агентства з акредитації.

Під час навчання персонал отримає знання, необхідні для підтримки системи менеджменту органу з інспектування, а також рекомендації щодо підготовки до акредитаційної аудиту. Сертифікати учасників тренінгу будуть долучені до пакету документації систему управління органу інспекції, розробленого експертами компанії «Атестор».

Акредитація системи згідно ISO / IEC 17020

Основною функцією акредитації є визнання проведення інспекційних робіт відповідно до встановлених до інспектування та підтвердження компетенції експертів інспекційної діяльності.

Індивідуально розроблена консультантами Атестор система управління відповідно до вимог ДСТУ ISO / IEC 17020, а також підготовлений і сертифікований персонал гарантує органу з інспектування успішне проходження процедури акредитації та як результат - отримання Атестату акредитації.

Переваги атестата акредитації ISO / IEC 17020:

  • Престиж і міжнародне визнання - результати досліджень, висновки та інші документи видані органами з акредитацією НААУ визнаються підписантами IAF MRA і ILAC MRA.
  • Компетенція та довіру - атестат акредитації НААУ є переконливим доказом здатності інспекційної надати достовірний висновок або провести точну, незалежну і надійну експертизу.