Розробка системи ISO 31010

Управління ризиками - невід'ємна частина системи управління організацією. Цілий ряд спеціалізованих систем менеджменту: інформаційна безпека, охорона праці, харчова безпека і тд. - неможливо повноцінно впровадити, якщо ви не аналізуєте і не керуєте ризиками у відповідній області.

Однак управляти окремими специфічними ризиками теж недостатньо: якщо діяльність з обробки ризиків не скоординована, не об'єднана в єдину систему, власники окремих процесів можуть управляти своїми ризиками і навіть прийти до локальних оптимумам в своїй діяльності, але розрізнене управління ризиками в окремих сферах не дає необхідної віддачі для бізнесу в цілому.

Стандарт IEC 31000 - це універсальне керівництво по комплексному управлінню ризиками, з якими стикаються організації. Створено технічним комітетом ISO / TC 262 організації ISO. Його можна застосувати до будь-якої організації незалежно від сфери діяльності і рівня зрілості.

Впровадження і підтримка системи управління ризиками вищим керівництвом - одне з яскравих проявів лідерства. Воно впливає на принципи управління на всіх рівнях, дозволяє позбутися від накопичення локальних оптимізацій і налаштувати систему управління для досягнення цілей організації.

Етапи розробки системи ISO 31010

01

Діагностичний аудит

Аудит підприємства згідно з додатком договору, оцінка відповідності

02

Навчання

Навчання фахівців вибраної сфері управління ризиками

03

Документація

Консультування з переліком документів та їх наповнення

04

Запуск системи

Тест-драйв системи на предмет здійсненності і необхідності змін документації

05

Внутрішній аудит

Практика внутрішньої об'єктивної оцінки ступеня відповідності

Де може впроваджуватися стандарт IEC 31010?

Вимоги до управління ризиками явно включені в вимоги до систем менеджменту, як мінімум в таких областях

Інформаційна безпека

Харчова безпека

Охорона праці

Охорона навколишнього середовища

Соціальна відповідальність

Бізнес-ризики

Якість

Стійкий розвиток

Переваги системи управління ризиками

Більше можливостей

Беручи до уваги всі аспекти ризику, менеджмент може ідентифікувати нові можливості і складності в поточній ситуації.

Більше користі

Впровадження адекватних заходів реагування на ризики знижує наслідки неприємних "сюрпризів" включаючи фінансові та репутаційні

Покращене використання ресурсів

Інформація про ризики дозволяє отримувати краще уявлення про потреби в ресурсах і вдосконалювати їх розподіл.

Розуміння впливу подій

Ризики впливають на різні аспекти бізнесу організації. Іноді ризик може виникнути в одній її частині, але позначитися зовсім на інший.

Аудити системи IEC 31010

Діагностичний аудит проводиться для вивчення існуючого менеджменту ризиків, включаючи необхідні цілі і критерії для заявленої області .. Детальніше

Внутрішній аудит проводиться організацією після запуску системи щоб отримати об'єктивні докази того, що вона працює належним чином. Детальніше

Аудит постачальника проводиться сторонами, зацікавленими в діяльності компанії замовника, наприклад, споживачами, акціонерами, власниками або іншими особами за їх замовленням. Метою даного аудиту є збір доказів виконання вимог у заявленій галузі, наприклад, інформаційної безпеки, харчових продуктів, охорони праці, екології для визначення можливостей подальшого співробітництва.

Навчання стандарту IEC 31010

Навчання проходить по індивідуально підготовленій програмі, яка складена в форматі кейсів і тренінгових завдань. Така структура програми на практиці допомагає краще засвоїти даний напрямок і закріпити отримані знання.

Процес навчання передбачає постійний зворотний зв'язок, яка в свою чергу створює позитивну і живу атмосферу для засвоєння отриманих знань.

Після навчання учасники отримають сертифікати.

Навчання дозволить:

  • вибудувати план майбутніх робіт по організації ідентифікації, аналізу та документування системи менеджменту управління ризиками;
  • розуміти застосовність методів, інструментів для ідентифікації, обробки і управління ризиками і можливостями підприємства в рамках обраної сфери застосування стандарту в компанії замовника.