ISO 17020

Акредитація за ІSО 17020 – це процес підтвердження компетентності органів з оцінки відповідності та можливості такими органами здійснювати діяльність з встановленим рівнем якості та достовірності результатів, забезпеченням неупередженості під час здійснення робіт. 

Міжнародний стандарт ISO/IEC 17020 пропонує до впровадження систему управління, що дозволяє уніфікувати процедури інспекцій органами з оцінки відповідності та, як наслідок, підвищити довіру до результатів діяльності з боку потенційних клієнтів або партнерів. Також по ІSО 17020 акредитація забезпечить безумовне прийняття результатів діяльності акредитованого органу, як на внутрішньому ринку, так і на міжнародному. 

Як відбувається акредитація ISO 17020

Звернувшись до компанії «Атестор», Ви отримаєте комплекс послуг, спрямованих на підготовку і проходження акредитації в НААУ. Наші експерти допоможуть підготуватися до акредитаційної аудиту, оформити документацію відповідно до вимог ISO 17020, виявити і усунути невідповідності діючої системи, а при необхідності – розробити і впровадити з нуля. Акредитація 17020 включає наступні етапи:

01

Подача заявки

Для проходження акредитації необхідно подати в НААУ відповідну заявку: попередньо подається коротка заявка, якій в НААУ присвоюється індивідуальний номер. Цей номер використовується при заповненні повної заявки та вказується в документах, що складають повний пакет заявки.

02

Аналіз документів

На підставі аналізу документів, НААУ виносить рішення, чи можлива акредитація ISO 17020. У разі зауважень щодо виявлених невідповідностей у поданій документації, їх необхідно усунути та подати заявку повторно.

03

Аудит органу

Наступним етапом акредитації буде аудит органу з оцінки відповідності безпосередньо за місцем здійснення діяльності експертами НААУ для оцінки фактичного стану системи менеджменту та її відповідності вимогам стандарту.

04

Прийняття рішення

На підставі отриманих даних в результаті аналізу документації та аудиту за місцем, комісією НААУ приймається рішення про видачу Атестата акредитації або відмову.

05

Щорічні аудити

Протягом терміну дії Атестата акредитації, який становить 3 роки з дати видачі, передбачені щорічні наглядові аудити для оцінки підтримання акредитованої системи управління в належному стані.

Які переваги забезпечить акредитація 17020

Для успішної акредитації, інспекційному органу в обов'язковому порядку необхідно впровадити менеджмент відповідно до вимог ISO 17020 або привести у таку відповідність діючу систему. В результаті, проходження акредитації забезпечить наступні внутрішні і зовнішні переваги: 

побудова надійної системи менеджменту, оптимізація процесів

забезпечення високої якості результатів діяльності

визнання на внутрішньому та міжнародному ринках

підвищення довіри всіх зацікавлених сторін

Кому і з якою метою необхідна акредитація за акредитація ISO 17020

Результати діяльності інспекційних органів, акредитованих за ISO/IEC 17020, визнаються в усьому світі. Впровадження менеджменту по ІSО 17020 та подальша акредитація системи дозволять організації підтвердити свою експертність в оцінці:

Товарів

Послуг

Матеріалів

Сировини

Продукції

Процесів

Методик

Обладнання

Установок

Підприємств, організацій

Семінари і тренінги з ISO/IEC 17020 від «Атестор»

Для успішного впровадження системи менеджменту по ISO/IEC 17020, необхідно забезпечити повне розуміння персоналом органу з оцінки відповідності вимог регламенту та шляхів їх інтеграції з бізнес-процесами організації. 

Програми тренінгів та семінарів від «Атестор» розробляються з урахуванням вимог НААУ до кваліфікації персоналу інспекційних органів. 

Сертифікати учасників навчання включаються в пакет заявки на акредитацію.

Програми включають розгляд: 

  • вимог стандарту ISO 17020; 
  • документації та вимог НААУ; 
  • рекомендацій асоціації GAFTA (GPD); 
  • практичних нюансів впровадження системи. 

За результатами навчання: 

  • персонал отримує всі необхідні знання для ефективного впровадження і підтримки системи управління;
  • забезпечується повна підготовка до аккерідітаціонному аудиту.