Оцінка невизначеності

Характеристики похибки вимірювань / випробувань прийнято називати невизначеність, раніше іменоване відхилення або похибка. І так, що ж являє собою «Невизначеність випробувань вимірювань» - це оцінка розкиду показників в результатах випробування (вимірювання) в випробувальних і калібрувальних лабораторіях.

Черговий критерій акредитації випробувальної, вимірювальної лабораторії наявність і використання методик о, тому випробувальна лабораторія. Компетентні лабораторії обов'язково розуміють всі характеристики методів проведених випробувань і невизначеність (відхилення) отриманих результатів.

Розрахунок і оцінювання невизначеності, один з найважливіших критерій як при первинній акредитації випробувальної (вимірювальної) лабораторії так і в процесі інспекційних аудитів НААУ протягом дії атестата акредитації. Застосування розрахунку оцінки невизначеності до методик випробувань вимога стандарту ISO / IEC 17025:2017 вимога до випробувальних, калібрувальних лабораторій, а так само EN ISO 15189:2015 вимога до медичних, клініко-діагностичним лабораторіям.

Кроки оцінки невизначеності в Атестор

01

Аудит

Ознайомлення зі сферою і опис методик вимірювань, вимірюваних величин, еталонів і градуєровок (за процедурою SOP)

02

Навчання

Тренінг- семінар «Оцінка невизначеності результатів випробування» в випробувальних лабораторіях (Сертифікати учасникам)

03

Звіт

Складання списку виявлених джерел невизначеності. Проведення випробування в лабораторії в присутності метролога Атестор

04

Виконання

Оцінювання значень невизначеності, внутрішньолабораторного клімату, задіємо значення валідації та верифікації

05

Розрахунок

Обчислення (оцінка) суми стандартних і великих відхилень (невизначеності).

Вплив на оцінку невизначеності

Оцінку невизначеності виконуємо до самостійно розроблених, атестованих і стандартизованих методів. При оцінці до уваги беруться всі істотні складові джерела невизначеності. На думку фахівців Атестор на оцінку невизначеності вимірювань впливають.

Відбір зразків

Доставка та зберігання зразків

Навколишнє середовище

Людський фактор

Невідповідна методика

Калібрування обладнання

Контрольні зразки

Методи вимірювання

Кваліфікація персоналу

Переваги оцінки невизначеності з Атестор

Метрологи Атестор взаємодіючи з консультантами з впровадження систем ISO / IEC 17025, EN ISO 15189: 2015 з легкістю впораються з розрахунками оцінки невизначеності найскладніших методик випробування. Розрахунок оцінки невизначеності випробувань з Атестор, це комплексне рішення для сучасної акредитування лабораторії

Простежуваність

Побудована простежуваності зразка випробування

Контроль

Налагодження системного контролю за якістю

Навчання

Навчання і сертифікація персоналу лабораторії

Програми

Розробка індивідуальної програми обчислення

Підходи Атестор в оцінці невизначеності

Метрологи Атестор використовують три, найбільш надійних і перевірених підходу до кількісної оцінки невизначеності вимірювання.

Метод GUM. Моделювання в GUM, згідно закону розподілу невизначеності.

Метод Монте-Карло. Імітаційне математичне моделювання випробувань.

Емпіричний. Методом емпіричного внутрішньолабораторного і міжлабораторного дослідження методів.

Основною метою оцінки невизначеності вимірів є забезпечення єдності вимірів відповідно до вимог ДСТУ ISO / IEC 17025 і інших міжнародних нормативних документів. Згідно ISO / IEC 17025, випробувальні лабораторії повинні повідомляти дані оцінювання невизначеності, якщо це вимога методу випробувань, вимога клієнта і коли інтерпретація результатів не інформативна при недостатній інформації про невизначеність. Це стає особливо важливим, коли результати випробування повинні порівнюватися з іншими результатами випробувань або іншими чисельними значеннями, наприклад, з нормою. У будь-якому випадку лабораторії повинні знати невизначеність виміру, незалежно від того, чи слід представляти це значення або ні.