Маркування непродовольчих товарів

Маркування непродовольчих товарів – це сукупність тексту, спеціальних символів та знаків, малюнків та графічних символів, які можуть відрізнятися залежно від конкретного виду продукції. У будь-якому випадку до маркування висуваються єдині вимоги:

 • інформація має бути доступною (зрозумілою), вичерпною та правдивою – ознайомившись із маркуванням продукції, споживач повинен отримати можливість оцінити всі властивості товару для ухвалення рішення про купівлю;
 • маркування має добре читатись, та бути зносостійким – при неправильному виборі матеріалів та втраті читабельності маркування, це розцінюватиметься контролюючими органами, як відсутність необхідної інформації та призведе до відповідних санкцій.

Нанесення маркування – відповідальність виробника. Для імпортної продукції постачальникам необхідно забезпечити додаткове маркування державною мовою, відповідно до вимог українського законодавства. При експорті необхідно враховувати вимоги до маркування непродовольчої продукції тих країн, де вона реалізуватиметься.


Яку інформацію має відображати належне маркування непродовольчих товарів

Вимоги щодо належного маркування продукції, що буде реалізована на території України, регламентуються національними нормативами та законодавством, зокрема Законом «Про захист прав споживачів» (ст.15). Маркування товарів непродовольчої групи має включати наступні дані:

повне найменування товару

товарний знак (для окремої групи товарів)

опис властивостей та особливостей товару

інформація про вміст у складі продукції небезпечних або шкідливих для здоров'я компонентів або речовин, які можуть нашкодити здоров'ю, призвести до виникнення або розвитку небезпечних захворювань

вичерпна інформація про використання товару, умови зберігання та реалізації

дата виготовлення, термін придатності, кінцевий термін реалізації (для продукції, у якої після закінчення терміну придатності можуть виникнути небезпечні або шкідливі для здоров'я властивості)

контактні дані компанії-виробника або імпортера, або інших організацій, уповноважених приймати претензії, гарантійні умови

Відповідальність за порушення вимог щодо маркування непродовольчої продукції в Україні

Про коректність маркування продукції, що реалізується в Україні, мають подбати не лише виробники чи імпортери.Так, під час перевірок Держпродспоживслужбою торгових мереж та точок реалізації, при виявленні порушень вимог до маркування товарів, такі оператори ринку несуть фінансову відповідальність відповідно до вимог Закону про захист прав споживачів:

 • за відсутність необхідної, достовірної та доступної інформації про товар – до 30% вартості партії, що реалізується;
 • за реалізацію небезпечної продукції (отрут, пестицидів, вибухо- та вогненебезпечних речовин, тощо) без спеціального запобіжного маркування, а також без інформації про умови та правила її безпечного використання – до 100% вартості партії, що реалізується. 

Крім того, стосовно посадових осіб компаній, установ, організацій, незалежно від форми власності, власників підприємств або уповноважених ними осіб, а також осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність, можуть бути застосовані адміністративні санкції, наприклад:

 • за неправомірне використання національного знака якості – у розмірі 88 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (н.м.д.г.);
 • за надання недостовірної інформації про товар (якщо це не спровокувало шкоду здоров'ю, життю чи майну споживача): від 10 до 50 н.м.д.г.;
 • у разі бездіяльності відповідальної особи чи осіб щодо приведення недостовірної інформації (маркування) продукції у належний стан, або у разі повторного надання недостовірної інформації про продукцію протягом року з моменту першого зафіксованого порушення: від 50 до 200 н.м.д.г.

Правильне маркування непродовольчих товарів з Атестор

Компанія «Атестор» пропонує виробникам, імпортерам та експортерам послуги компетентних експертів у галузі маркування різних груп непродовольчих товарів, наприклад:

 • іграшки, дитячі товари;
 • косметична продукція;
 • миючі та дезінфікуючі засоби;
 • будівельні матеріали;
 • товари для дому;
 • медичні вироби.

Наші експерти проаналізують ваше поточне маркування товарів та допоможуть усунути невідповідності вимогам регламентів країн, де продукція буде реалізована, або ж допоможуть з розробкою макетів маркування з нуля, з урахуванням усіх вимог.

Зверніться до компанії «Атестор» за експертною допомогою у вирішенні всіх завдань щодо належного маркування непродовольчої продукції, та вашому підприємству чи організації не загрожуватимуть подібні штрафні санкції. Наші експерти допоможуть розробити маркування товарів у повній відповідності до вимог регламентів. Для отримання детальної індивідуальної консультації, залежно від виду вашої продукції чи інших нюансів, заповніть форму зворотного зв'язку та дочекайтеся дзвінка нашого менеджера.