Сертифікація ISO 27001

Процедура сертифікації системи управління інформаційною безпекою - це незалежне, об’єктивне підтвердження її працездатності у відповідності до стандарту ISO 27001. Орган з оцінки відповідності систем менеджменту обирає замовник, орієнтуючись на визнання міжнародного або державного рівня. Системи, впровадженні Атестор, гарантовано пройдуть процедуру сертифікації в будь-якому незалежному органі з оцінки відповідності світової рівня. 

Співпраця з ТОВ Атестор дозволить замовнику безперешкодно отримати я сертифікат (ИСО 27001) відповідного зразка у термін до 3-х робочих днів. Крім цього, нами надається безоплатний консультаційний супровід під час сертифікації системи управління інформаційної безпеки. Експерти Атестор для отримання замовником сертифікату ISO 27001 нададуть вичерпну консультацію, розроблять коригувальні дії, проведуть навчання, здійснять післясертифікаційний супровід. 

Етапи сертифікації ISO 27001

01

Вибір органу

Консультанти Атестор нададуть аналітику пропозицій на ринку сертифікації

02

Визначення області

Подання запиту на сертифікацію і узгодження сфери з сертифікаційним органом

03

Укладення угод

Підписання договору з сертифікаційним центром: договір на первинну сертифікацію

04

Сертифікаційний аудит

Аналіз документації і аудит на місці (перевірка функціонування СУІБ на робочих місцях)

05

Усунення зауважень

Консультанти виконають коригувальні дії з зауваженнями сертифікаційного аудиту

06

Отримання сертифікату

Отримання сертифікату ISO / IEC 27001 СУІБ терміном дії на 3 роки

Як обрати сертифікаційний центр

Пріоритетом у виборі органу сертифікації повинна бути його компетентність та незалежність. Варто звернуть увагу на репутацію органу з оцінки відповідності, яка може бути затьмареною торгівлею сертифікатами без аудитів та впровадженої системи менеджменту у замовника. Фахівці Атестор зорієнтують у виборі органу з оцінки відповідності та отриманні замовником сертифікату СУІБ у виключно компетентного органу з високою репутацією та широким визнанням.

Впізнаваність на ринку

Імідж сертифікатного центру

Підтвердження кваліфікації аудиторів

Визнання сертифікатного центру

Акредитація органу

Вартість первинної сертифікації

Вартість наглядових аудитів

Навіщо сертифікувати СУІБ

Сертифікована система управління інформаційної безпеки вигідно позначиться на конкурентоспроможності організації, сприятиме розширенню ринку збуту послуг, товарів за рахунок підвищення рівня довіри споживача. Щорічні наглядові аудити з боку сертифікаційного органу змушують персонал підтримати в тонусі сертифіковану СУІБ: вчасно актуалізувати, проводити внутрішні аудити, виявляти IT-загрози, запобігати витоку конфіденційної інформації.

Ефективність системи

Є підтвердженням функціонуючої системи ІБ

Довіра споживачів

Дозволяє завоювати довіру потенційних споживачів

Спрощення взаємовідносин

Спрощує взаємини з зацікавленими сторонами

Контроль і ризики

Забезпечує плановий контроль і управління ризиками.

Особливості сертифікації ISO 27001

Визнання сертифікаційного органу 

Сертифікат системи управління IT-безпеки державного зразка на відповідність вимогам ДСТУ ISO / IEC 27001 не завжди демонструє бездоганну роботу системи управління. В Україні дедалі частіше трапляються випадки, коли сертифікатом ISO / IEC 27001 прикриваються організації, в яких відсутнє навіть розуміння поняття СУІБ. Тому при виборі органу з оцінки відповідності, окрім визнання, радимо замовникам вивчати репутацію та методику проведення оцінки відповідності. Орган з сертифікації СМ з акредитацію в міжнародних органах з акредитації – мають ширше визнання в порівнянні з сертифікаційними центрами акредитованими в НААУ. 

Відповідно, і різниця у вартості між сертифікатами вимірюється тисячами євро. 

СУІБ без сертифікату 

Визначення сертифікації в цьому розділі можна визначити як добровільний маркетинговий крок організації. Для належного управління системою IT- безпеки сертифікація не є обов’язковою. Ефективність інформаційної безпеки, кібербезпеки, захисту персональних даних заклечається у ефективному функціонуванні запровадженої системи менеджменту, а не в наявності сертифікату ISO 27001. 

Сертифікат не гарантує збереженість конфіденційної інформації, не страхує від її витоку. Проте він засвідчує відповідальне ставлення до даних, що в свою чергу допомагає органці отримати клієнтську довіру та підвищити репутаційний рівень.

Системи управляння інформаційної безпекою, розроблені Атестор у відповідності зі стандартом ISO 27001, функціонують та приносять вагомі переваги як з сертифікатом, так і без. Запорукою такого успіху є компетентний персонал замовника, який під час впровадження СУИБ проходить навчання та переймає досвід консультантів.