Розробка системи SA 8000

Стандарт SA 8000 - це провідна в світі програма соціальної сертифікації. Він забезпечує цілісну основу, що дозволяє компаніям будь-якого типу, в будь-якій галузі і в будь-якій країні продемонструвати свою прихильність справедливому відношенню до працівників.

Стандарт розроблений SAI спільно з різноманітною групою зацікавлених сторін, включаючи бренди, постачальників, уряду, профспілки, некомерційні організації та наукових діячів.

Елементи стандарту:

 • Дитяча праця
 • Примусову або обов'язкову працю
 • Здоров'я та безпека
 • Свобода асоціації та право на колективні переговори
 • Дискримінація
 • Дисциплінарна практика
 • Робочий час
 • Винагорода
 • Система управління

Аудити по системі SA 8000

Аудити першої сторони

Діагностичний аудит проводиться на замовлення компанії для визначення відповідності поточного стану соціального менеджменту, спочатку його впровадження, включаючи необхідні цілі і критерії для заявленої області. Детальніше

Внутрішній аудит - проводиться самою організацією або в її інтересах після етапу запуску системи з метою отримати об'єктивних доказів, що вона працює належним чином. Детальніше

Аудити другої сторони

Аудит другою стороною - проводяться сторонами, зацікавленими в діяльності компанії замовника, наприклад, споживачами, акціонерами, власниками або іншими особами за їх замовленням з метою підтвердити наявности виконання належної практики у заявленій галузі і розуміння можливості подальшої співпраці.

Навчання стандарту SA 8000

Для підготовки фахівців компанії замовника до впровадження системи менеджменту фахівці нашої компанії можуть допомогти визначитися з вибором акредитованого органу, що проводить навчання та отримати сертифікат встановленого зразка.

В даному напрямку працюють кращі міжнародні компанії з великим стажем роботи в аудиторських перевірках. Фахівці замовника зможуть розбирати кейси і виконувати практичні завдання у вигляді тренінгів за підсумками яких потрібно буде здавати іспит, щоб визначити наявности отриманих знань.

Навчання дозволить:

 • структурувати на початковому етапі впровадження стандарту;
 • побудувати план майбутніх робіт по документації і запуску менеджменту соціальної відповідальності;
 • розуміти методи, інструменти для ідентифікації, обробки і управління ризиками і можливостями підприємства в рамках обраної сфери застосування стандарту в компанії замовника.

Сертифікація стандарту SA 8000

Необхідні кроки, які потрібно зробити, щоб почати процес сертифікації.

Першим кроком в процесі сертифікації SA 8000 є проходження онлайн-самооцінки системи управління, вона допомагає зацікавленим компаніям зрозуміти вимоги до системи управління і готовність системи до подачі заявки на сертифікацію.

На кроці 2 необхідно зв'язатися з акредитованим SAAS органом по сертифікації, щоб запланувати перший аудит.

Сертифікат SA 8000 дійсний протягом трьох років за умови спостереження на місці. Нагляд включає комбінацію оголошених і неоголошених аудитів, зазвичай два рази на рік.