Організація системи управління інформаційною безпекою

Тема: Інформаційна безпека

Дата створення:

Останнє оновлення:

Якщо підприємства чи організації бажають впровадити та сертифікувати систему управління інформаційною безпекою, вони мають керуватися вимогами стандарту ISO 27001. Цей стандарт декларує систему управління інформаційною безпекою як сегмент загальної системи управління. Будь-яка система менеджменту згідно стандарту ISO, вже запущена на підприємстві, стане фундаментом для побудови будь-якої бажаної іншої. Варто розуміти, що сертифікація цієї системи управління є добровільною.

Переваги системи управління інформаційною безпекою

Стандарт ISO 27001 дає визначення інформаційної безпеки як збереження конфіденційності, цілісності та доступності інформації. На перший погляд, система управління інформаційною безпекою має стосуватися лише комп’ютерних мереж, але це не так. Стандарт ISO 27001 регламентує роль кожного працівника в системі, його особисту відповідальність, допомагає знизити витрати на підтримку інформаційної безпеки. 

Але найголовніше – виконання умов сертифікації демонструє потенційним бізнес-партнерам високий рівень відповідальності та надійності і відкритість перед державою. Безперечно, ці фактори є надважливими для іноземних компаній. Особливо це важливо для підприємств, що виробляють продукцію з переліку, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні.

Етапи впровадження системи управління інформаційною безпекою

Процес впровадження цієї системи класичний – на першому етапі необхідно створити перелік інформації, що потребує захисту, оцінити ризики, спряжені з виявленими інформаційними потоками, і обрати відповідні заходи керування цими ризиками. Другий етап вбирає в себе власне впровадження обраних заходів. Третій етап покликаний перевірити, чи є наша система справді ефективною, і чи можемо ми на неї покладатися повною мірою. Також порядок проведення сертифікації передбачає повне навчання персоналу з питань управління інформаційною безпекою для усвідомлення місця та ролі кожного працівника в цій системі. 

Звичайно, без достатнього досвіду запровадження систем менеджменту та знань схеми сертифікації продукції та послуг згідно стандартів ISO, може бути складно самостійно запустити та перевірити ефективність цієї систему управління на власному підприємстві чи організації. Саме тому ми пропонуємо Вам навчання персоналу, консультації чи повну розробку системи управління інформаційною безпекою. Вам достатньо залишити на сайті заявку на сертифікацію – і ми розпочнемо роботу з Вами у найближчий час.