Захист інформації в банках

Тема: Інформаційна безпека

Дата створення:

Останнє оновлення:

Фінансові дані можна назвати «ласим шматочком» для кіберзлочинців, багато в чому кримінальний бізнес нарівні з легальним, робить спроби працювати саме в цьому напрямку, намагаючись не тільки отримати прибуток, але і збільшити його по-максимуму. Найвигідніші відомості, зазвичай знаходяться в розпорядженні банківських організацій. І якщо порівнювати кібератаки, що здійснюються на окремі об'єкти інфраструктури з аналогічними нападами на банки, то можна відзначити, що останні практично постійно знаходяться під загрозою, незалежно від рівня ІТ-оснащеності і розташування.

Саме тому настільки важливо, щоб інформаційна безпека банківських систем була забезпечена максимально якісно і постійно залишалася на найвищому рівні. Тільки таким чином можна виявити практично будь-які атаки і протистояти спробам вторгнення зловмисників.

Важливість забезпечення захисту інформації банківських організацій

Для того щоб звести до мінімуму не тільки фінансові, а й репутаційні ризики, слід забезпечити захист інформації в банківських системах, базах даних і комп'ютерних мережах, що використовуються всередині банківської організації. Аналогічним чином захищаються термінали співробітників, а також банкомати, які теж нерідко піддаються діям інсайдерів.

Керівництво фінансової організації має віддавати собі звіт в тому, що для зловмисників часом досить наявності навіть незначної уразливості для того, щоб кібератака мала успіх, і наслідки торкнулися всієї організації в цілому, враховуючи, що всі фінансові сервіси пов'язані один з одним. Виходить, якщо поодинокі кібератаки не так страшні, то з'єднані в один ланцюг вони можуть становити суттєву небезпеку, як підсумок - проникнення в критично важливі системи виявляється успішним.

Спеціалізована система забезпечення інформаційної безпеки в банківській сфері має захищати не тільки IT-периметр банківської установи, але і діюче програмне середовище, в тому числі здійснюючи якісне логування всіх заходів всередині системи в цілому для того, щоб отримати можливість своєчасно зреагувати на будь-які спроби вторгнення.

Число тих пристроїв, які можуть одночасно зазнати зараження шкідливим кодом, здатним вкрасти фінансові відомості або навіть перехопити управління системою, насправді, більше, ніж здається, інформаційна безпека в банку повинна поширюватися і на них теж. Навіть торгові точки, які використовують платежі банківськими картами, можуть становити потенційну загрозу аж до того моменту, поки POS-терміналу не буде забезпечений підвищений захист. Спеціалізоване програмне забезпечення повинно відповідати не за одну фінансову установу, а за галузь в цілому, а тому, власники тих же фінустанов, вибираючи партнерів для бізнесу, повинні приділяти особливу увагу наявності у них повноцінної системи забезпечення інформаційної безпеки в банках.