Хто може бути внутрішнім аудитором?

Тема: Менеджмент якості

Дата створення:

Останнє оновлення:

З поняттям «внутрішній аудит» підприємство чи організація, що забажала провести впровадження та пройти добровільну сертифікацію системи менеджменту, зустрічається ще до проведення аудиту з метою отримання сертифікату.

Внутрішній аудитор проводить процедуру перевірки з метою отримання інформації для вищого керівництва щодо реалізації запланованої схеми сертифікації системи менеджменту, а також отримання документальних доказів того, що система дійсно впроваджена та працює. 

Які вимоги до внутрішнього аудитора?

Безперечно, внутрішній аудитор має володіти достатніми знаннями специфічної діяльності підприємства чи організації, що бажає виконати умови сертифікації продукції чи послуг. Також ця особа має бути обізнана в сфері особливостей функціонування систем менеджменту, отже, має пройти відповідне навчання сторонніми організаціями, результати якого будуть підтверджені відповідним документом. В подальшому підвищення кваліфікації внутрішнього аудитора має проводитися з запланованою періодичністю. 

Дуже важливий момент, про який часто забувають – внутрішній аудитор не має перевіряти свою роботу, адже це не лише порушує вимоги умов добровільної чи обов’язкової сертифікації в Україні. В такому разі вище керівництво втрачає можливість отримати дійсно неупереджену інформацію про стан своєї системи менеджменту.

Чи обов’язково обирати внутрішнього аудитора зі свого персоналу?

Звичайно, для проведення внутрішнього аудиту можуть бути залучені фахівці сторонньої організації, що володіють достатнім досвідом, глибокими знаннями та можуть документально підтвердити свою кваліфікацію. Такі спеціалісти при проведенні аудиту, особливо на початковому етапі впровадження системи менеджменту чи перед зовнішнім сертифікаційним аудитом, можуть надати цінні рекомендації щодо покращення функціонування системи і вказати на існуючі недоліки та шляхи їх усунення.

Якщо Вам необхідні послуги щодо навчання внутрішніх аудиторів чи консультаційна або практична допомога в проведенні різнорівневих внутрішніх аудитів – звертайтеся за телефонами чи заповнюйте заявку на сертифікацію на сайті – і ми розпочнемо роботу в найближчий час.