Внутрішні перевірки (аудити) ХАССП

Тема: Харчова безпека

Дата створення:

Останнє оновлення:

Внутрішні перевірки ХАССП – це комплекс заходів, що проводяться з метою перевірки належного функціонування системи управління безпечністю, запровадженої на підприємстві, як того вимагає законодавство у сфері безпечності харчових продуктів в Україні. 

Метою внутрішніх аудитів є встановлення ступеню ефективності функціонування ХАССП та відповідності її принципам, оцінка безпечності виробничих процесів, виявлення можливих шляхів покращення функціонування системи.

Внутрішні перевірки ХАССП – хто проводить

Перевірка обов’язково має проводитися внутрішніми аудиторами (працівниками підприємства), що пройшли відповідне навчання та мають сертифікати для підтвердження їх кваліфікації. Зазвичай внутрішні аудитори є членами групи ХАССП, але доцільно до перевірок залучати осіб, що не приймали участь в розробці системи – так можна гарантувати свіжий погляд на систему і уникнути ситуації, коли аудитор перевіряє сам себе. У разі невеликої кількості персоналу на підприємстві також доцільно залучати до проведення аудитів спеціалізовані сторонні організації, що надають послуги аудиторських перевірок.

Програма перевірки має бути розроблена групою аудиторів та містити параметри, які необхідно проконтролювати, та підрозділ, в якому їх слід проконтролювати.

Внутрішні перевірки ХАССП – коли проводити

Внутрішню перевірку необхідно провести безпосередньо після впровадження ХАССП, з подальшою періодичністю не рідше одного разу на рік. Також можливе проведення позапланових аудитів у випадку виникнення нових ризиків чи небезпечних факторів.

Ефективність внутрішніх перевірок ХАССП в першу чергу залежить від кваліфікації внутрішнього аудитора, адже високий рівень знань особи, що проводить перевірку, гарантує максимально глибоке інспектування системи та виявлення її «слабких місць». 

Якщо Ви потребуєте професійного навчання персоналу підприємства висококваліфікованими лекторами – наша компанія готова допомогти у навчанні Ваших спеціалістів для підготовки високоефективних внутрішніх аудиторів, що будуть здатні закласти міцний фундамент для майбутніх зовнішніх аудитів, метою яких буде підтвердження функціонування ХАССП на підприємстві. Залишайте заявку – і ми проведемо консультацію щодо проведення процедури сертифікації продукції в найближчий час.