Внутрішній аудит – важливий інструмент аналізу ефективності впровадження системи менеджменту якості в будь-якій компанії і бізнесі. Крім того, внутрішній аудит дозволяє оцінити результативність діяльності організації в цілому, виявити проблемні аспекти та усунути їх.
Чек лист внутрішнього аудиту випробувальної лабораторії – це певний алгоритм, комплекс аудиторських та аналітичних операцій, що дозволяє провести перевірку максимально ефективно.
Цілі аудиту в випробувальній лабораторії
Внутрішні аудити часто помилково розцінюють як формальність і нав'язану необхідність. Особливо це актуально для організацій і компаній, сертифікованих за ISO 9001, де внутрішні аудити є обов'язковою складовою для отримання сертифіката та відповідності йому системи менеджменту якості.
Однак внутрішній аудит може стати джерелом інформації і можливостей для:
- значного і стрімкого вдосконалення діяльності;
- оптимізації витрат;
- збільшення ключових показників ефективності.
Головна мета перевірки – виявлення недоліків і їх усунення. Чек лист внутрішнього аудиту випробувальної лабораторії включає етапи безпосередньо аудиту і перевірок, а також обов'язкове документування всіх результатів і їх аналіз. Таким чином, в процесі аудиту не просто виявляються які-небудь помилки, негативні показники або невідповідності вимогам нормативної документації, а й встановлюються причини виникнення подібних факторів.
Програма внутрішнього аудиту в лабораторії
Чек лист внутрішнього аудиту випробувальної лабораторії, або програма аудиту, включає:
- цілі та періодичність (частоту) проведення внутрішніх аудитів;
- обсяги та критерії аудиту;
- методи проведення аудиторських перевірок;
- параметри, що підлягають контролю та критерії оцінювання результатів;
- місця проведення;
- відповідальний персонал;
- звітність про результати – контрольні листи, що представляють собою матрицю параметрів і критеріїв відповідності.