Штрафи за непрацюючу систему HACCP

Тема: Харчова безпека

Дата створення:

Останнє оновлення:

На законодавчому рівні обумовлено необхідність впровадження та підтримання системи менеджменту безпечності харчових продуктів, їх інгредієнтів, сировини та кормів, зокрема впровадження НАССР, як одного із найважливіших інструментів.

Нажаль, практика свідчить про те, що переважна більшість підприємств, що впроваджують систему безпечності харчових продуктів мають поверхове уявлення про юридичну відповідальність (штрафи HACCP), яка встановлена чинним законодавством за правопорушення у даній сфері.

В законодавчому арсеналі існує ряд важелів та важливих механізмів, що дозволяють контролювати дану ситуацію та відповідно вирівнювати її в цілому в державі. Перевірки контролюючими органами можуть бути, як плановими, так і позаплановими. Наприклад, у зв’язку із скаргою споживача на гарячу лінію Держпрожспоживслужби.

У зв’язку із виникненням  даної ситуації пропонуємо переглянути підстави, види і наслідки юридичної відповідальності, що беззаперечно допоможе випрацювати певну дисципліну при впровадженні та зменшить імовірність виникнення відповідальності за правопорушення даної сфери.

Завантажити інформацію по штрафам: Відповідальність_HACCP