Пакет документів ХАССП і повноцінна розробка системи перед перевірками. Розбираємося в нюансах.

Тема: Харчова безпека

Дата створення:

Останнє оновлення:

З 2007 року в Україні діє стандарт ДСТУ ISO 22000 «Система управління безпечністю харчових продуктів». Стандарт встановлює обов'язкові вимоги до впровадження системи ХАССП для всіх підприємств харчової галузі. Оператори ринку регулярно піддаються перевіркам з боку контролюючих органів на предмет впровадження принципів ХАССП і функціонування системи якості відповідно до вимог, встановлених стандартом. Процес інтеграції принципів в діяльність компаній починається з розробки документації.

Ви можете звернутися в нашу компанію «Атестор» і замовити документи для впровадження ХАССП, розроблені експертом для Вашого бізнесу з урахуванням усіх його особливостей. Ми не пропонуємо і не використовуємо «універсальні» шаблони документів haccp, а розробляємо документацію для кожного замовника індивідуально і з врахуванням всіх практичних нюансів діяльності.

Пакет документів ХАССП: чи варто «відхрещуватися» від перевірки фальсифікатом

У зв'язку з регулярними перевірками з боку регулятора, безліч компаній харчової галузі стикаються з різними штрафними санкціями, обумовленими невідповідністю діяльності вимогам стандартів. В першу чергу, для вирішення цієї проблеми багато хто прагне піти шляхом «найменшого опору» та просто купити документи haccp. Подібних пропозицій зараз з'явилося дуже багато в зв'язку з актуальністю питання. Але для бізнесу такий спосіб тільки створює додаткові проблеми і призводить до додаткових витрат, а не знижує їх.

Також Ви могли зустрічати й пропозиції купити за невелику вартість шаблони документів haccp, які, нібито, універсальні, Вам залишається просто заповнити їх, і Ви, нібито, будете повністю готові до будь-якої перевірки.

Не варто спокушатися на рахунок будь-яких подібних пропозицій! Розставлені на полиці документи ХАССП не замінять реального впровадження системи, її принципів і ефективного функціонування! Шаблони документів haccp – також не панацея, їх заповнення вимагає відповідної кваліфікації, і уникнути помилок Вам не вдасться. Аудитори під час перевірки, в першу чергу, аналізують і оцінюють фактичний стан підприємства, а не тільки його документацію. Тому ніякі документи ХАССП, без впровадження принципів і реального функціонування системи, не захистять Вас від штрафів.

Схема, за якою використовуються фальсифіковані haccp документи не дієва і неефективна з наступних причин:

 • документи, які продаються, абсолютно не адаптовані до реалій конкретного підприємства;
 • самостійно заповнити шаблони документів haccp відповідно до законодавства та станом підприємства практично неможливо;
 • група НАССР повинна мати відповідну кваліфікацію в сфері безпеки харчової продукції, підтверджене документально;
 • персонал, в цілому, повинен пройти відповідне навчання і отримати загальне уявлення про безпеку і принципи НАССР;
 • некоректно і нетактовно заповнена документація НАССР передбачає зауваження і штрафні санкції від Держпродспоживслужби.

Працюючий ХАССП за 20 днів і справжні документи haccp – реальний і ефективний спосіб уникнути штрафних санкцій

Закон України №2042 «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, ветеринарну медицину та благополуччя тварин» передбачає періодичний контроль Держпродспоживслужбою. Оператор ринку повинен бути повідомлений про майбутній аудит не пізніше, ніж за три робочих дні до здійснення такого заходу.

На Вас чекає аудит, а принципи ХАССП не запроваджено? У нас є ефективне рішення, яке дозволить пройти перевірку без зауважень чи штрафів. І ми не пропонуємо купити haccp документи!

Компанія «Атестор» надає комплекс послуг з реального впровадження принципів НАССР в термін 20 робочих днів. Розроблений нами і перевірений на практиці алгоритм дій дозволить уникнути штрафних санкцій та інтегрувати принципи ХАССП в Ваш бізнес.

Комплекс послуг передбачає:

 1. Заповнення короткої анкети замовника для аналізу поточного стану нашими фахівцями;
 2.  Первинні документи для розробки ХАССП: формування договору між Вами і нашою компанією про надання послуг з консультування – цей факт підтверджує, що ви вже працюєте над виправленням зауважень і перебуваєте в процесі їх усунення, або розробки і впровадження системи ХАССП.
 3. Проведення інформаційно-практичного семінару (навчання персоналу) на тему: «Практичні аспекти впровадження принципів НАССР. Внутрішній аудит ISO 19011 »з документальним підтвердженням у вигляді Сертифікату.
 4. Створення і підписання наказу по підприємству про групу НАССР.
 5. Виїзд експерта на підприємство і проведення діагностичного аудиту для ознайомлення з діяльністю підприємства і його відповідністю вимогам НАССР.
 6. Розробка системи: документування процесів, ідентифікація і аналіз ризиків, складання плану НАССР, консультування з оформлення документації, протоколів відповідно до реалій підприємства, підтримки НАССР в актуальному стані.
*Перші чотири кроки реалізуються протягом близько 3 днів і є достатньою підставою для відстрочення штрафу Держпродспоживслужбою.

Таким чином, протягом 3-х-денного терміну Ваш бізнес продемонструє контролюючим органам реальні активні дії по впровадженню системи ХАССП, що дозволяє уникнути штрафних санкцій. А в 20-ти-денний термін у Вашій компанії вже почне реально функціонувати система НАССР, а Ви будете мати на руках справжні документи системи ХАССП, а не фіктивні папери. Перевірка мине без зауважень та штрафних санкцій. До наступних періодичних аудитів Ви так само будете повністю готові, буде реально і ефективно функціонувати система ХАССП, документи будуть відповідати особливостям та поточному стану Вашої діяльності.

Залишайте заявку просто зараз та отримайте консультацію експерта, якщо Вам необхідні haccp документи та супровід по впровадженню системи. Наш алгоритм дозволяє досягти результатів в короткі терміни - всього за 20 робочих днів!