Міжнародна антикорупційна організація Transparency International оприлюднила Індекс сприйняття корупції за 2022 рік, де показник України зріс на один бал порівняно з минулим роком і становить 33 бали.
Хоча Україна не досягла значних успіхів в приборканні корупції за минулий надскладний рік, однак небайдужі громадяни постійно шукають нові рішення та шляхи впливу для її подолання.
Так, у 2022 році затверджено Антикорупційну стратегію на 2021–2025 роки, яка покликана знизити рівень корупції насамперед у державних органах.
Індикаторами за якими визначатиметься ефективність реалізації цієї стратегії, зокрема є:
- підвищення позиції України в вищезазначеному рейтингу та
- відповідність чинних та які будуть ухвалюватися нормативно-правових актів на виконання цієї стратегії, міжнародним стандартам та найкращим світовим практикам.
Як державним та приватним підприємствам підтримати реалізацію Антикорупційної стратегії?
Підтримати реалізацію цієї стратегії з точки зору впровадження міжнародного стандарту можуть підприємства будь-якої форми власності, в тому числі державні органи, впровадивши у свою діяльність ISO 37001.
Для чого державним та приватним підприємствам впроваджувати ISO 37001?
ISO 37001 дає можливість:
- користуватись дієвими інструментами виявлення та запобігання корупції;
- знати яким чином можна сприяти формуванню культури в компанії антикорупційного управління тощо.
Дослідження міжнародних норм і стандартів управління показало, що стандарти ISO є найточнішим документом для розуміння того, як побудувати ефективну систему протидії корупції в компанії.
Чи обов’язково впроваджувати ISO 37001?
Впровадження міжнародного стандарту ISO 37001 не є юридично обов’язковим, проте застосування його вимог має велике значення для розвитку юридичної особи.
Водночас кампанії, які пройшли сертифікацію вимогам цього стандарту, документально підтверджують свою реалізацію антикорупційної політики та дотримання антикорупційної культури на робочому місці. Як наслідок, однією з переваг вони отримують – більшу довіру та визнання з боку іноземних контрагентів та інвесторів.
Слід підкреслити, що впровадження системи потребує наявності професійних знань та практичного досвіду, оскільки потребує аналізу та розробки значного обсягу документації, настанов та процедур.
Кожна організація унікальна і відповідно вимагає індивідуального підходу до системи протидії корупції. Аналіз міжнародних стандартів дав змогу визначити ключові етапи створення та впровадження ефективної антикорупційної системи організації.
Допомогти реалізувати дане завдання можуть фахівці Атестор. Наші експерти допоможуть в ефективному застосуванні вимог антикорупційного стандарту з дотриманням законодавчих норм, відповідно до сфери діяльності саме вашої організації.
Які переваги отримують державні та приватні підприємства впроваджуючи систему ISO 37001 разом з Атестор?
Звернувшись до Атестор, наший замовник отримує комплекс послуг, спрямованих на підготовку та проходження сертифікації системи антикорупційного менеджменту, що відповідає вимогам стандарту ISO 37001.
Завдяки співпраці з Атестор компанії отримують:
- професійне впровадження ISO 37001 і, як наслідок, дотримання вимог антикорупційного законодавства;
- проведення навчання для персоналу за курсом основ стандарту та внутрішніх аудитів з видачею їм сертифікатів;
- повний супровід підприємства до моменту отримання сертифіката ISO 37001.
Це далеко не повний перелік переваг співпраці з нашими спеціалістами. Наші фахівці мають значний професійний досвід у вирішенні даних справ.
Для консультації з питань впровадження та сертифікації вашої компанії звертайтесь до Атестор будь-яким зручним для вас способом.