Механізми протидії корупції

Тема: Соціальний менеджмент

Дата створення:

Останнє оновлення:

Корупція - це зловживання службовою особою своїх повноважень.

Важливим аспектом, що обумовлює активність корупції, є можливість отримання певного прибутку, а вирішальною обмежуючою умовою є шанс спричинити санкції.

До сьогодні ситуація щодо вирішення питання корупції в різних сферах нашого життя, та й в усьому світі залишається відкритою. Що негативно впливає на всі напрямки соціального становища.

Механізми протидії корупції позначені законодавчими і нормативними актами, такими як: Конституція України, Закон України від 14.10.2014 р №1700 «Про запобігання корупції", Закон України від 14.10.2014 р №1698 «Про Національне антикорупційне бюро України» та ін.

З метою процвітання здорового, чи не корумпованого суспільства, бажано:

  • змінювати світоглядні установки, ціннісні орієнтири, норми поведінки;
  • збільшити рівень оплати праці, що дійсно співвідноситься до заняття;
  • посилити відповідальність за хабарі.

Механізми протидії корупції полягають в ефективному показнику знань законодавчих документів, як на державному рівні, так і в житті суспільства.

Одним з факторів корупції є невідповідне формування діяльності, який позначається на певних умовах, що провокують певне коло осіб до перевищення посадових повноважень. В першу чергу механізм протидії корупції повинен бути впроваджений серед спеціальностей з високим ризиком корупції. Це, звичайно ж, посадові, уповноважені особи з надання управлінських послуг.


Рейтинг МВФ за рівнем корупції України на 2015 рік