Що таке область акредитації лабораторії

Тема: Управління лабораторією

Дата створення:

Останнє оновлення:

Область акредитації лабораторії – це сукупність видів робіт, які має право виконувати випробувальна лабораторія після успішного проходження процедури акредитації.

 Оскільки акредитація потребує фінансових витрат, то визначення області акредитації – досить важливий момент, адже необхідно чітко визначити цілі акредитації. При невірних цілях є ризик акредитувати або дуже вузькі, або зайві і не затребувані сфери діяльності.

Як визначити сферу діяльності лабораторії

Необхідно проводити акредитацію за тими видами економічної діяльності, продукція яких реально буде перевірятися.

Для цього визначають коло споживачів послуг лабораторії – розширення кола клієнтів приводить до розширення області акредитації. Однак занадто широке коло не буде виправдано з фінансової точки зору – доцільно обирати, керуючись кількістю замовлень, а не їх різноманітністю. Аналогічний підхід має застосовуватись до вибору регіону, в якому буде здійснюватися діяльність.

Як визначити область акредитації лабораторії

Область акредитації випробувальної лабораторії може містити дві групи методів контролю – руйнівні і неруйнівні.

Для правильного її визначення треба проаналізувати наступні фактори:

  • види робіт, необхідні для проведення досліджень;
  • визначити, які об’єкти будуть надходити для аналізу;
  • нормативну документацію, що містить вимоги щодо величин, які контролюють для визначення якості об’єктів та щодо методик, згідно яких будуть проводитися дослідження;
  • визначити, які саме величини будуть визначатися;
  • визначити методики, що застосовуються для контролю величин;
  • визначити нормативні документи, покликані регулювати застосування методик, що будуть застосовуватись для вимірювань цих величин.

Часто буває складно розібратися з великою кількістю вимог нормативних документів. В такому разі доцільно звернутися до спеціалістів в галузі стандартизації та сертифікації. Наша команда може допомогти Вам у підготовці до акредитації лабораторії, надати консультації щодо роботи з нормативною документацією, організувати навчання щодо необхідних Вам та Вашим співробітникам питань. Для цього заповніть заявку на сайті і чекайте зворотного зв’язку.