Сертифікат відповідності ISO 14001

Тема: Екологічний менеджмент

Дата створення:

Останнє оновлення:

Сертифікат відповідності ISO 14001 – це документ, який підтверджує відповідність функціонування на підприємстві системи екологічного менеджменту згідно чинного стандарту ISO 14001. Варто усвідомлювати, що умови сертифікації жодним чином не встановлюють вимоги до певного виробництва у сфері екологічної безпеки, однак гарантують наявність ефективного управління факторами, що здатні підвищити рівень екологічного захисту цього виробництва.

Кому необхідний сертифікат відповідності ISO 14001?

Успішно пройти процедуру сертифікації відповідності системи екологічного управління згідно ISO 14001 має право будь-яке підприємство чи організація, однак очевидно, що для підприємств, які працюють в певних галузях (наприклад, металургійній, чи фармацевтичній) наявність такого сертифіката відповідності є одним з ключових елементів стабільного розвитку. 

Згідно сучасного законодавства України, така сертифікація не є обов’язковою, однак її проведення характеризує підприємство як надійного і відповідального партнера.

Які переваги у сертифікації ISO 14001?

Сертифікація системи екологічного менеджменту надає значні репутаційні переваги, тож сприяє розвитку бізнесу, в тому числі відкриває перспективу виходу на міжнародні ринки. Ефективна система екологічного управління також дає можливість зменшити витрати підприємства на ресурси, а також оптимізувати виробничі процеси за рахунок організації переробки відходів. Результатом систематизованого підходу до екологічного менеджменту стане зменшення витрат на штрафи та судові позови в сфері екологічної безпеки.

Як отримати сертифікат відповідності ISO 14001

Процедура типова – першим кроком є заповнення заявки на сертифікацію, на підставі якої буде підписаний відповідний договір на надання послуг сертифікації. Далі підприємство чи організація надає відповідний пакет документів, аналіз якого має завершитися отриманням сертифікату відповідності.

Зрозуміло, що в ході вивчення документації можуть виникати зауваження та недоліки системи, які, для виконання умов сертифікації, мають бути обов’язково усунуті. 

В такому разі ми можемо надати Вам кваліфіковану допомогу та підтримку не лише на етапі отримання сертифікату, але і при підготовці і запуску системи екологічного менеджменту згідно ISO 14001.