Сертифікат відповідності на продукцію в Україні

Тема: Харчова безпека

Дата створення:

Останнє оновлення:

Українські виробники інтенсивно завойовують ринки Євросоюзу, ближнього зарубіжжя. Тому питання якості продукції - животрепетна проблема, яка хвилює національний бізнес. Є бланк, який фіксує високий рівень якості продукції. Його видає держава. Це сертифікат відповідності. Україна таким чином підтверджує те, що продукція відповідає міжнародним і національним стандартам якості.

Встановлення уповноваженими державою органами відповідності продукції на законодавчому рівні визначено як оцінка відповідності. Таким чином вирішується питання:

 • про відповідальність виробника за якість продукції;
 • про вихід національного виробника на міжнародних ринках.

Обов'язкова оцінка відповідності продукції проводиться для тих найменувань, для яких затверджені технічні регламенти (список наведено на сайті Міністерства економіки України).

Ті найменування, які в ньому представлені, перевіряються на відповідність їх параметрів вимогам, які:

 • викладені в нормативних документах;
 • прописані Міністерством охорони здоров'я (санітарно-епідеміологічні норми);
 • визначені дозволами на експлуатацію.

В результаті перевірки продукції шляхом лабораторного дослідження продукція отримує сертифікат якості. Україна підтверджує цим документом відповідність об'єктів дослідження стандартам міжнародного і національного формату.

Процедура атестації продукції складається з декількох етапів

Від виробника потрібно:

 • Подати заявку на сертифікацію, оформлену згідно із затвердженою формою. Рекомендуємо в ній об'єднати продукцію в типові групи чи моделлю.
 • Підготувати технічну документацію, в якій відображені умови виробництва продукції.

Сертифікаційний орган:

 1. Після вивчення заявки повідомляє виробника про можливі варіанти підтвердження відповідності товару.
 2. Проводить відбір і проводять випробування зразків. Результати випробувань заносяться до протоколу на підставі якого видається документ про підтвердження якості.
 3. Далі буде проводиться технічний нагляд за продукцією, яка пройшла сертифікацію.

Термін дії сертифіката залежить від параметрів оцінки відповідності продукції:

 • на серійне виробництво - 1 рік;
 • з оцінкою виробничого процесу - 2 роки;
 • при при наявності функціонуючої системи якості за стандартами ISO.

Також може проводиться Партіонний сертифікація - сертифікат відповідності видається на певну кількість товару (цей параметр вказується в документі).

Перед початком оцінки відповідності продукції виробник зобов'язаний привести в порядок документацію технічного порядку, яка стосується виробництва і продукції. Її склад визначається специфікою технології виробництва.

Сертифікати видаються як на імпортну продукцію, так і на вітчизняне виробництво. Сертифікат може бути дійсний і на території Євросоюзу (при експорті), якщо вимоги, які в ньому підтверджені, влаштовують замовника і збігаються з вимогами країни яка приймає товар.