Одяг – невід’ємний атрибут щоденного життя людини. Велика частина предметів гардеробу має безпосередній контакт з нашою шкірою щодня, а дитячий одяг взагалі використовується з найперших днів життя малечі, яка є такою вразливою до різноманітних зовнішніх подразників. Саме тому необхідно забезпечити безпечність та якість цієї продукції.
Як відомо, обов’язкова сертифікація продукції легкої промисловості в Україні не передбачена, але свідомі виробники для зміцнення своєї конкурентоспроможності та виходу на більш широкі ринки збуту добровільно підтверджують відповідність виготовлюваного одягу вимогам стандартів, технічних умов та інших нормативних документів.
При виготовленні продукції легкої промисловості виробникам слід керуватися чинними рекомендаціями, зокрема Державними санітарно-гігієнічними нормами та правилами «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги», що затверджені Наказом МОЗ України № 1138 від 29.12.2012.
Одяг, а тим більше дитячий, що реалізується у торгівельних мережах, повинен мати супровідні документи на підтвердження його якості для безпечності для кінцевого споживача. Саме таким документом є сертифікат відповідності одягу.
Для проведення сертифікації одягу необхідно:
- обрати схему сертифікації;
- визначитися з асортиментом продукції, що підлягає підтвердженню відповідності;
- обрати орган сертифікації (акредитований НААУ, неакредитований);
- надати на аналіз нормативний документ, відповідно до якого виготовляється одяг (ДСТУ, ТУ тощо);
- надати протокол сертифікаційних випробувань зразків продукції.
Для сертифікації дитячого одягу, окрім вищезазначених кроків, необхідно гарантувати максимальну безпечність виробів для дитини та забезпечити відповідність встановленим медичним критеріям безпеки. Це досягається шляхом надання сертифікаційному органу Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи (висновок СЕС або гігієнічний висновок).
Чи відрізняється процедура сертифікації одягу власного виробництва?
Ні, для підтвердження відповідності одягу власного виробництва застосовуються такі ж кроки, як і для іншої продукції легкої промисловості. Особливу увагу слід приділити наявності нормативного документу, згідно якого виготовляється даний одяг. Ви, як виробник, повинні мати офіційну копію ДСТУ за яким виробляєте одяг. Якщо ж на продукцію власного виробництва відсутній національний стандарт або необхідно конкретизувати, доповнити чи посилити його вимоги, виробнику слід розробити технічні умови на одяг. І в подальшому сертифікація одягу власного виробництва буде проводитися згідно технічних умов на нього.
Для отримання більш детальної консультації щодо отримання сертифікату відповідності одягу звертайтеся до фахівців «АТЕСТОР» будь-яким зручним способом або замовляйте зворотній дзвінок на нашому сайті.