Сертифікація косметики в Україні

Тема: Сертифікація продукції

Дата створення:

Останнє оновлення:

Гарний зовнішній вигляд і стан шкіри є одним із елементів нашого здоров’я та впевненості у собі. На стан нашої шкіри впливають кілька основних факторів – умови навколишнього середовища, харчування та косметика, яку ми використовуємо. 

Введення косметичної продукції в обіг можливе лише у разі, коли вона відповідає вимогам норм чинного законодавства України, тобто її якість має бути підтверджена.

В Україні та світі, станом на сьогодні, не існує чітких вимог до термінів «еко-» чи «натуральна» косметика. Це інструменти маркетингу, які не потребують документального підтвердження. 

Відповідно до чинного законодавства України, сертифікація косметики носить добровільний характер. Уся відповідальність за рівень якості, безпечності та натуральності косметики лежить саме на виробниках та їхньому розумінні вищевказаних понять. 

Однак, сертифікація косметики - один з ефективних методів, що дозволить Замовнику:

  • розширити ринки збуту продукції;
  • підвищити імідж товару;
  • підвищити довіру покупців, а споживачам не турбуватися про безпеку власного здоров’я.

Одним із базових документів, що підтверджує безпечність, якість та відповідність національним стандартам продукції є Сертифікат відповідності. Сертифікація необхідна для підтвердження безпечності продукції для споживача.

На виконання вимог чинного законодавства України, перед тим, як почати оформлювати Замовнику вищевказаний документ, в обов’язковому порядку необхідно:

  • отримати позитивний санітарно-епідеміологічний висновок на продукцію;
  • оформити Декларацію про відповідність Технічному регламенту косметичних засобів (затвердженого постановою Кабінетів міністрів України від 20 серпня 2008 р. № 717).

Замовник самостійно визначає, за якими показниками буде підтверджуватись відповідність продукції до вимог стандартів. Після проведених лабораторних випробувань на безпеку, при позитивному результаті, видається Сертифікат відповідності, який реєструється у Реєстрі Системи сертифікації УкрСЕПРО. 

За консультацією з питань щодо оформлення вищезазначеного документу, радимо звернутись до спеціалістів компанії Атестор, будь яким зручним для Вас способом. 

Компанія Атестор працює по всій території України та зарекомендувала себе як підприємство, стандартами роботи якого є висока відповідальність, оперативність і індивідуальний підхід до вирішення поставлених завдань кожного замовника.