Сертифікація мила та косметичної продукції

Тема: Сертифікація продукції

Дата створення:

Останнє оновлення:

Введення в обіг мийних засобів, косметичної продукції та мила (в тому числі твердого, косметичного, або мила ручної роботи) можливе лише у разі, коли воно відповідає вимогам норм чинного законодавства України, тобто його якість має бути документально підтверджена. 

Так, постановою КМУ від 20.08.2008 р. № 717, затверджено Технічний регламент мийний засобів (далі- Технічний регламент), який поширюється на мийні засоби, які підлягають обов’язковому оцінюванню відповідності. Даний Технічний регламент встановлює терміни на мийні засоби та їх визначення, процедури продажу на ринку, обмеження, які базуються на здатності до біологічного розкладання поверхнево-активних речовин, інформацію, яка повинна надаватися виробниками мийних засобів, заходи з контролю, оцінювання відповідності, правила маркування і введення продукції в обіг, методи випробування на здатність до біологічного розкладання поверхнево-активних речовин в складі мийних засобів, а також регламентує нагляд за дотриманням вимог цього Технічного регламенту.

Сертифікація мила та косметичної продукції

Звертаємо Вашу увагу на той факт, що вимоги вищевказаного Технічного регламенту не поширюються на:

  • мило тверде;
  • косметичні засоби;
  • поверхнево-активні речовини, які мають дезінфікуючі властивості;
  • мийні засоби, що містять не більш як 0,2 відсотка поверхнево-активних речовин. 

Таким чином, станом на сьогодні, сертифікація мила носить саме добровільний характер. 

Однак, враховуючи кон’юнктуру ринку в Україні, процедура добровільної сертифікації дозволить Замовнику: 

  • розширити можливості збуту продукції;
  • зміцнити свої позиції на ринку;
  • підвищити довіру покупців до продукту, оскільки його безпека буде підтверджена незалежною лабораторією.

Одним із базових документів, що підтверджує безпечність, якість та відповідність національним стандартам продукції, зокрема вимогам вищевказаного Технічного регламенту є Сертифікат відповідності. 

На виконання вимог чинного законодавства України, для того щоб отримати Сертифікат відповідності, необхідно пройти цілий ряд формальних процедур, зокрема, в обов’язковому порядку, необхідно: 

  • отримати позитивний Висновок СЕС на продукцію;
  • оформити Декларацію про відповідність Технічному регламенту.

При позитивному результаті разом з Декларацією про відповідність можна оформити і добровільний Сертифікат відповідності, який реєструється у Реєстрі Системи сертифікації УкрСЕПРО. 

Для правильності визначення подальших кроків щодо оформлення вищевказаного сертифікату та заощадженні часу Замовника при менших витратах, звертайтесь до менеджерів компанії Атестор будь-яким зручним для Вас способом, або замовляйте зворотній дзвінок, адже при оформленні даного сертифікату потрібна велика кількість документів та знання специфіки організації роботи. 

Компанія Атестор працює по всій території України та зарекомендувала себе як надійний, оперативний, кваліфікований партнер, з індивідуальним підходом до кожного замовника.