Згідно останнього розпорядження Європейської Комісії, ISCC відповідає за залучення економічних операторів, які мають сертифікат ISCC для звітності в «Union Database» (UDB), (далі - UDB).
UDB – це єдина база даних, яка створена на виконання директиви RED II (Directive (EU) 2018/2001 (recast) on the promotion of the use of energy from renewable sources) з метою моніторингу обігу сировини (біомаси) необхідної для виробництва сталого біопалива, а також виробленого біопалива – біорідини, біогазу, твердого біопалива - на державному рівні.
Чи всі підприємства повинні звітувати до Union Database (UDB)?
Зобов’язання звітувати до UDB починається з тих підприємств, які мають сертифікат First Gathering Point/Collecting Point і далі, включаючи виробника кінцевого біопалива.
Звіт подається щодо обігу обсягу продукції, реалізованої як такої, що відповідає вимогам RED II Directive, тобто сталої продукції, що була реалізована на основі сертифіката ISCC.
Тому, якщо ви отримали лист від представництва ISCC про те, що ваша компанія зобов’язана звітувати до UDB, зверніть свою увагу на важливість цього процесу, оскільки він впливає на отримання сертифіката ISCC під час наступних ресертифікаційних аудитах.
Навчання користувачів системи щодо користування UDB буде реалізовуватись через добровільну схему сертифікації, тобто через ISCC. Тому радимо уважно стежити за оновленнями та новинами, які надходять на ваші електронні адреси від ISCC.
Як подавати звітність до Union Database (UDB)?
Слід зазначити, що подання звітності до UDB досить тривалий процес, який складається з наступних етапів.
Перший етап
Отримання запрошення від ISCC для реєстрації компанії та контактної особи або декількох осіб, відповідальних за звітування.
Перевірте свою поштову скриньку. Якщо ви ще не опрацювали запрошення, ознайомтеся з листом ISCC та зареєструйте компанію за посиланням: https://webgate.ec.europa.eu/UnionDatabase.
Дуже важливо, щоб інформація про вашу компанію була вірною та відповідала сертифікату та реєстру ISCC. Це стосується:
- назви підприємства;
- юридичної, операційної та поштової адреси;
- номеру сертифіката ISCC;
- терміну дії сертифіката ISCC (дати);
- сфери сертифікації та типів сертифікованої продукції;
- ім’я та прізвища контактних осіб.
Другий етап
Реєстрація початкових вхідних обсягів сертифікованої продукції.
Так, протягом березня 2023 року користувач повинен зареєструвати закуплену продукцію або вхідну сировину. Зареєстровані обсяги повинні збігатися з такими, що заявлені у звітах з масових балансів.
Третій етап
Користувачі мають розпочати реєструвати транзакції щодо обсягу сталої продукції, якими торгують або переробляють, конвертують, виробляють.
Повторна сертифікація ISCC
Хочемо нагадати, що наближається новий сертифікаційний період.
Як постачальник консультаційних послуг, ми зацікавлені у тому, щоб усі наші клієнти успішно пройшли ресертифікаційний аудит, а отримання сертифіката ISCC й надалі залишалося стимулом і поштовхом для реалізації вашої продукції на міжнародному ринку.
Тож зауважте, що під час повторної сертифікації (ресертифікації) користувач системи повинен продемонструвати, що річна виробнича діяльність компанії відповідає вимогам ISCC. Таким чином, аудит буде ретроспективним та зорієнтованим на аналізі показників ефективності підприємства за минулий 2022 рік.
Як підприємству підготуватися до повторної сертифікації ISCC?
Перед початком процедури ресертифікації підприємство має:
- підготувати всі Sustainability Declarations та первинну документацію, які підтверджують обсяги реалізованої продукції: контракти, інвойси, ТТН, акти закупівлі, продажу та переоформлення тощо;
- перед початком ресертифікаційного аудиту надіслати верифіковані та затверджені масові баланси до вашого органу з сертифікації. Це стосується всіх балансів маси, які мають відношення до сертифікації, тобто до всіх об’єктів - залежного зерносховища або залежного пункту збору відходів, на які поширюється дія сертифіката;
- підготувати перелік постачальників та покупців сталої продукції (для FGP, Collecting Point, Trader). Переліки мають бути сформовані до початку проведення ресертифікаційного аудиту та надіслані в орган сертифікації для того, щоб аудитор зміг сформувати вибірку постачальників на аудит. Це буде корінь квадратний з загальної кількості постачальників, при умові якщо протягом року підприємство не порушувало вимог ISCC;
- підготувати звіти з проведених внутрішніх аудитів по постачальниках і по своєму підприємству. Для сертифікованих Farm – тільки по своєму підприємству;
- підготувати договори та накладні на закупівлю продукції, виробничі звіти по виробленій продукції;
- якщо підприємство використовує актуальні, тобто розрахункові значення викидів парникових газів, для ресертифікації звіти про розрахунок викидів парникових газів компанією повинні бути підготовлені відповідно до методики документа ISCC EU 205 та вимог Директиви RED II;
- підготувати актуалізовані системні документи та записи: навчання персоналу, звіт вищому керівництву та перегляд звіту керівництвом, звіт про впровадження коригувальних дій, протоколи зборів працівників і т.д.
Підсумовуючи, ми радимо заздалегідь готуватися до ресертифікації, оскільки це кропіткий процес, а належна підготовка дозволяє уникнути невідповідностей під час аудиту і, як наслідок, видачі сертифіката ISCC без затримки.
Тому, якщо у вас виникли труднощі з підготовкою до ресертифікації, або ви бажаєте скористуватися кваліфікованою допомогою спеціаліста з впровадження стійких систем управління виробництвом, ми відкриті до подальшої співпраці.