Послідовність та строки отримання сертифікату ISCC

Тема: Екологічний менеджмент

Дата створення:

Останнє оновлення:

Шукаючи ринки збуту сільськогосподарської продукції чи то продуктів їх переробки, зернотрейдери, фермерські господарства зберігачі продукції  зіткаються  з вимогою надати  сертифікат ISCC EU. 

Проаналізувавши  запити на сертифікацію ISCC до Атестор, ми дійшли висновку, що здебільшого  дрібні оператори ринку с/г продукції очікують на швидкий (7-15 календарних дні) сертифікаційний процес,  аналогічний при сертифікації продукції (партії товару), де необхідно провести лабораторне випробування, експертизу товару і як кінцевий результат видається сертифікат відовідності (якості) .  То ж нижче, простою мовою намагатимемось роз’яснити  послідовність дій та строки  отримання сертифікату   ISCC.

Насамперед слід розуміти, що сертифікується виробництво (виробництво – господарство, холдинг, місце збору - елеватор, зберігання - склад, переробки - завод) а не продукція.  

З чого почати?

Для того, щоб отримати сертифікат ISCC терміном на один рік, оператору ринку необхідно:

Створити ряд внутрішніх письмових процедур

які підтверджують дотримання при виробничому процесі наступних аспектів:

 • екологічних;
 • соціальних, 
 • правових, 
 • заходів з охорони праці
 • ощадливого використання природних ресурсів.

Обсяг процедур залежить від типу виробництва – чи то вирощування сільськогосподарської продукції, чи то переробка сировини на кінцеву продукцію.

Провести  розрахувати викиди парникових газів 

Розрахунок викидів парникових газів необхідний у наступних випадках:

 • якщо експортувати на ЄС заплановано кукурудзу;
 • якщо сертифікувати треба етап переробки на кінцеве біопаливо;
 • якщо у експортному контракті покупцем зазначено чисельно значення викидів СО2 в кгСО2/т сух продукції або гСО2/MJ палива.

Розрахунок проводиться шляхом складання електронного калькулятора з використанням методики, рекомендованої RED II Директивою з відновлювальних джерел, що прописана у нормативних документах ISCC EU, і вимагається на перевірку органами з сертифікації.

Провести навчання персоналу групи якості

Персонал, який захищатиме вищенаведені документи (процедури, розрахунки)  повинен  бути обізнаним в вимогах сертифікації ISCC  та здатним захистити їх на сертифікаційному аудиті.

Звернутися до компетентного органу з сертифікації ISCC

 • Вибір органу з сертифікації. Перелік авторизованих органів з сертифікації  ви зможете на офіційному  сайті www.iscc-system.org :
 • Подача заявки до сертифікаційного органу та заключення договору на проведення аудиту.
 • Подача онлайн-заяви до ISCC Асоціації. 
 • Сертифікаційний аудит. Перевірка аудитором органу сертифікації дотримання вимог ISCC при здійсненні виробничого процесу, написанні процедур, розрахунків, компетентності персоналу.
 • Отримання сертифікату. 

Відзначимо сертифікація сталого виробництва та викидів вуглецю ISCC EU  дає можливість операторам ринку експортувати сировину (зерно злакових та олійних культур) та продукцію (олія, жирні кислоти, шроти, біоетанол, біодизель, біометан) на ринок ЄС для переробки на біопаливо або його подальшого використання.  Обирайте своїм консультантом Атестор на шляху до сертифікації ISCC і отримаєте ряд переваг:

 1. Скорочення часу та видатків при написані системи якості;
 2. Професійно оформленні процедури;
 3. Розроблений калькулятор викидів парникових газів;
 4. Підготовлений та  до сертифікації персонал;
 5. Безкоштовний супровід при сертифікації.