Історія розвитку стандартів IFS

Тема: Харчова безпека

Дата створення:

Останнє оновлення:

Виникнення серії міжнародних спеціальних стандартів IFS (International Featured Standards) починається з публікації стандарту оцінки систем забезпечення безпечності та якості харчової продукції IFS Food. Розробниками були Федерація німецьких підприємств роздрібної торгівлі - Hauptverband des Deutschen Einzelhanddels (HDE) і французька Федерація підприємств роздрібної торгівлі та дистрибуції - Federation des enterprises du Commerce et de la distribution (FCD).

У нинішній час стандартами IFS управляє компанія IFS Management GmbH, що належить FCD і HDE. Стандарти IFS визнані організацією GFSI (Глобальною ініціативою з безпеки харчових продуктів).

2003 рік. Виходить перша реалізована версія IFS Food (версія 3) - стандарту для реалізації єдиного підходу до оцінювання систем забезпечення безпечності та якості харчових продуктів виробників і постачальників.

2006 рiк. IFS спільно з міжнародними зацікавленими сторонами (промислові підприємства, роздрібні торговці, органи сертифікації і т.д.) з Франції, Німеччини та Італії приступили до створення першої версії стандарту IFS Household and Personal Care Products (IFS HPC) з метою охоплення ключових аспектів системи управління якістю організацій, які виробляють товари для дому та особистої гігієни.

2008 рік. Німецькі та французькі оператори роздрібної торгівлі за підтримки інших міжнародних рітейлерів, розробили першу версію стандарту IFS Logistics. Стандарт можна використовувати для всіх видів транспорту і включає в себе всі логістичні операції, такі як завантаження, транспортування, вивантаження, зберігання, обробка і подальше поширення продовольчих і непродовольчих товарів.

2009 рік. З метою не допустити перевантаженості брокерів, торговельних агентств і імпортерів різними вимогами, була розроблена перша версія стандарту IFS Broker.

2010 рік. Перша публікація стандарту IFS Wholesale / Cash & Carry, який був створений на основі 5-й версії стандарту IFS Food для поліпшення контролю конкретних робочих процесів в оптових компаніях і на ринках дрібнооптової торгівлі (магазини формату «Cash & Carry»).

2012 рік. IFS Management GmbH об'єдналися з некомерційною канадською корпорацією PAC (The Packaging Association of Canada) з метою випустити найпередовіший у світі стандарт для перевірки якості та безпеки пакувальних матеріалів. PACsecure був створений PAC, щоб надати виробникам упаковки можливість сертифікувати первинні і вторинні пакувальні матеріали для харчової промисловості. Проте, стандарт IFS PACsecure застосуємо до всіх видів пакувальних матеріалів.

2015 рік. З метою інтернаціоналізації стандарту RAS, розробленого членами FCD для оцінювання ступеня контролю харчової безпеки та продажу харчових продуктів в магазинах провідних торгових мереж французької харчової індустрії, він був прийнятий і включений в бренд IFS. В результаті чого публікується IFS Food Store Standard.