Акредитація лабораторії ГБО

Тема: Управління лабораторією

Дата створення:

Останнє оновлення:

Із вступом в дію нових правил реєстрації автомобіля обладнаного ГБО, які передбачають оцінку відповідності транспортного засобу, значно збільшилось навантаження на центри з сертифікації та аркдитовані лабораторії ГБО, що проводять подібну оцінку.

Перелік центрів на сайті Мінінфраструктури не обширний, тому розглянемо процедуру створення / акредитації лабораторії, що може для цілей сертифікації провести оцінку відповідності транспортного засобу обладнанного газобалонною установкою.

Акредитація лабораторії ГБО в НААУ

Процедура передбачає облаштування приміщень та організацію діяльності лабораторії у відповідності до вимог міжнародного стандарту ISO 17025 «Вимоги до випробувальних та калібрувальних лабораторій»

Оператор ринку закуповує обладнання, що необхідно для випробувань показників за обраною ним сферою діяльності, підбирає персонал та налаштовує роботу організації для проведення випробувань опираючись на процедури, які в подальшому перевірятимуть аудитори НААУ.

В разі відповідності лабораторії за всіма пунктами стандарту ISO 17025 - організація отримує атестат акредитації, терміном дії 5 років.

Процес підготовки лабораторії до акредитації передбачає:

  • діагностику лабораторії для визначення ступеня відповідності;
  • розробку документації системи управління, згідно сфери, яку бажає випробовувати лабораторія (Для КТЗ це може бути і перевірка ГБО, і обов’язковий тех огляд, а випробування під сертифікацію транспортних засобів);
  • навчання персоналу роботі із системою за ISO 17025 (На рівень підготовки персоналу, як технічний, так і в сфері управління, аудитори НААУ звертають особливу увагу. Тому, бажано заручитись підтримкою кваліфікованого персоналу).

Часовий проміжок надання послуг з підготовки лабораторії 4-6 місяців.

СТО ГБО лаборатория

Проте, це лише початковий крок. Після того, як документація системи управління готова – подається заявка до Національного агентства з акредитації України, яку протягом 8-12 місяців опрацьовують аудитори НААУ. Оцінка відповідності лабораторії включає вичитку документів, що передбачені стандартом ISO 17025 та оцінку лабораторії на місці.

Результатом позитивної оцінки системи управління лабораторії є атестат акредитації, наявність якого дає можливість внесення лабораторії в єдину базу сервісних центрів МВС.

Маючи атестат лабораторія заключає договір з центром сертифікації, акредитованим на відповідність ISO 17065 «Вимоги до органів з оцінки відповідності продукції» і саме в такому тандемі попит ринку щодо сертифікації ГБО або ТЗ в цілому може бути задоволено.

Також, маючи акредитовану лабораторію, підприємство має можливість розширити свою діяльність, й окремим структурним підрозділом організувати власний центр з сертифікації авто.

Роботи з акредитації в такому разі подвоюються, адже акредитується організаціяза двума системами – ISO 17025 + ISO 17065, але після проходження нехай і нелегкого шляху є можливість надавати послуги одним пакетом – і випробування і сертифікати відповідності.

Детальну інформацію щодо процедури акредитації лабораторії чи центру з сертифікації ви можете дізнатись, звернувшись до нашої організації за контактами, вказаними на сайті.