Сертифікація взуття в Україні

Тема: Сертифікація продукції

Дата створення:

Останнє оновлення:

При виробництві взуття, виробнику в обов’язковому порядку слід дотримуватися вимог:

  • Технічного регламенту маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу, затвердженого Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 06.03.2019 року № 358, який встановлює вимоги до маркування матеріалів, що використовуються для виготовлення основних складових взуття, яке надходить для продажу споживачу;
  • Державних санітарних норм та правил «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги», затверджених Наказом МОЗ України від 29.12.2012 № 1138, які встановлюють медичні вимоги безпеки до матеріалів текстильних, шкіряних, хутрових та виробів з них.
  • Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» від 24.02.1994 р. № 4004-ХІІ;
  • інших нормативно-правових актів України.

Станом на сьогодні, згідно чинного законодавства України, сертифікація взуття не є обов’язковою. 

Проте, виробники, які мають на меті реалізовувати взуття, зокрема, в торгівельних мережах, можуть отримати документи на підтвердження якості та безпечності продукції для споживача. Таким документом є Сертифікат відповідності.

Незважаючи на те, що зараз здійснюється перехід до оцінки відповідності технічним регламентам і оформлення Декларації відповідності, сертифікат є вкрай важливим документом. Оформлюючи на продукцію сертифікат, виробник, в першу чергу демонструє своє ставлення до якості продукції, що випускається. Підвищується позитивна репутація товару та імідж компанії в цілому. 

Сертифікат відповідності може бути оформлений:

  • на серійне виробництво;
  • на партію продукції;
  • на одиничний виріб.

Звертаємо Вашу увагу, що перед тим, як почати оформлювати вищевказаний документ, виробнику (замовнику) необхідно отримати Висновок СЕС (гігієнічний висновок, гігієнічний сертифікат) – документ, який підтверджує відповідність продукції, на яку його видано, санітарним і гігієнічним нормам України.

За додатковою інформацією звертайтесь до досвідчених спеціалістів компанії Атестор, будь яким зручним для Вас способом, які розуміють усі нюанси та «підводні камені» подібних справ. 

Спеціалісти компанії Атестор раді надати професійну допомогу і підтримку в процесі сертифікації, визначенні належного підходу і дотриманні всіх застосовних вимог до продукції.