Сертифікація води питної в Україні

Тема: Сертифікація продукції

Дата створення:

Останнє оновлення:

Однією із найбільших екологічних проблем з якою стикається людство є неякісна питна вода, а в деяких регіонах її фактична непридатність до споживання. Для задоволення найважливішої людської потреби, українці все більше обирають для споживання фасовану (бутильовану) воду.

При виробництві питної води виробники зобов’язані керуватися: 

  • Державними санітарними нормами та правилами «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10), затверджених Наказом МОЗ України від 12.05.2010 № 400;
  • Законом України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» від 10.01.2002 № 2918-ІІІ;
  • Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 № 771/974-ВрР.

Вимоги для виробників питної води встановлюються у нормативно-технічному документі виробництва. Такими документами можуть бути або Державні стандарти, або розроблені підприємством Технічні умови.

Таким чином, виробництво питної води здійснюється згідно Технічного регламенту, в якому описано технологічний процес виробництва питної води та за результатами проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи отримання позитивного Висновку СЕС.

Звертаємо Вашу увагу, що вимогою багатьох країн світу для захисту здоров’я споживача є сертифікація продукції, яка виробляється. 

В Україні, як і більшість харчової продукції на ринку, сертифікація води є добровільною процедурою, що демонструє споживачам про відповідність продукції законодавчо встановленим вимогам.

Сертифікація води передбачає дослідження зразків продукції на відповідність вимогам, які б регламентували безпеку її споживання (органолептичних, фізико-хімічних та санітарно-епідеміологічних показників). 

Результатом проведеної процедури є виданий акредитованим органом України Сертифікат відповідності, заснований на протоколах випробувань лабораторії, що здійснила відповідні дослідження.

Інформуємо Вас про той факт, що відповідно до ст. 42 ЗУ «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» контролю підлягає вода, призначена для задоволення питних і господарсько-побутових потреб на всіх стадіях виробництва та доведення її до споживачів.

З метою визначення відповідності якості питної води державним санітарним  правилам і нормам, в Україні здійснюється контроль у сфері питного водопостачання та питної води (державний, виробничий та громадський).

Тож, для правильності визначення подальших кроків щодо оформлення вищевказаного сертифікату та заощадженні Вашого часу й коштів, звертайтесь до кваліфікованих спеціалістів компанії Атестор, будь яким зручним для Вас способом, або замовляйте зворотній дзвінок.