Сертифікація нижньої білизни в Україні

Тема: Сертифікація продукції

Дата створення:

Останнє оновлення:

Натільна (нижня) білизна - це виріб, який має безпосередній контакт зі шкірою людини й при виготовленні даного виду товару, готова продукція має відповідати вимогам чинного законодавства України, зокрема Державним санітарним нормам та правилам «Матеріали та вироби текстильні, шкіряні і хутрові. Основні гігієнічні вимоги», затвердженим Наказом МОЗ України від 29.12.2012 № 1138, (далі - Державні санітарні норми та правила), які встановлюють медичні вимоги безпеки до матеріалів текстильних, шкіряних, хутрових та виробів з них.

 Виконання вищевказаних вимог обов’язкове для підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, діяльність яких стосується виробництва та обігу матеріалів текстильних, шкіряних, хутрових та виробів з них.

Контроль та нагляд за дотриманням державних санітарних норм і правил здійснюється територіальними органами Держсанепідслужби України, які здійснюють вибіркову перевірку, відповідно до вимог статті 39 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», а саме за дотриманням підприємствами державних санітарних норм і правил щодо текстильних матеріалів та виробів, при їх використанні, транспортуванні, зберіганні, маркуванні, пакуванні.

Згідно чинного законодавства України, обов’язкова сертифікація нижньої білизни переведена в сферу добровільну.

Добровільна сертифікація нижньої білизни дозволить Замовнику:

  • активніше освоювати ринок, адже Сертифікат відповідності на нижню білизну, досить часто є однією із вимог великих торгових мереж;
  • підвищити конкурентоспроможність. Сертифікація підтверджує якість продукції встановленим державним стандартам та безпеку для споживача;
  • ефективніше приймати участь в тендерах.

Сертифікація нижньої білизни здійснюється акредитованими органами на основі наданих товарів, а також санітарно-епідеміологічного висновку, так як відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил, продукція, що реалізується повинна супроводжуватись позитивним висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи, відповідати своєму призначенню і за звичайних умов експлуатації не загрожувати здоров’ю і життю споживачів.

Після проведених лабораторних випробувань на безпеку, при позитивному результаті, видається Сертифікат відповідності, який реєструється у Реєстрі Системи сертифікації УкрСЕПРО. 

З метою проведення оцінки відповідності продукції, рекомендуємо звернутись до фахівців компанії Атестор, які проконсультують щодо порядку надання послуг, необхідного переліку документів й Замовник отримає якісний та професійний результат в найкоротші строки.