Хто має впроваджувати систему управління ISO 9001

Тема: Менеджмент якості

Дата створення:

Останнє оновлення:

Впровадження системи управління якістю дозволяє організувати і проводити планову, регулярну роботу за якістю, що дозволяє підвищити стабільність якості всієї продукції, що випускається, а не тільки окремих зразків для виставок і презентацій. Система ISO 9001 є додатковою гарантією якості для замовників, багато з яких практикують перевірку систем якості у потенційних постачальників, результати якої можуть впливати на укладання контрактів.

Якщо Ви представляєте мале підприємство

Для малого підприємства стандарт ISO 9001 дозволяє гнучко підходити до обсягу документування, розподілу відповідальності персоналу і обґрунтовано вилучати деякі вимоги стандарту відповідно до специфіки підприємства.

Якщо Ви надаєте послуги

Стандарт ISO 9001 відрізняється універсальністю: вимоги застосовні для будь-якої організації незалежно від чисельності персоналу, форми власності, підпорядкованості, характеру послуг. Крім того, стандарти ISO 9000 застосовні і для державних адміністративних органів і їх департаментів, а також громадських організацій.

Нова версія стандарту 2015 року спеціально адаптована для процесів надання послуг, стандарт дозволяє обґрунтовано вилучати деякі вимоги стандарту відповідно до специфіки процесу надання послуг в порівнянні з виробництвом продукції.

ISO розробила цілий ряд стандартів для систем управління якістю, які засновані на ISO 9001 і адаптовані для управлінських процедур